Etiopie bezkofeinová zrnková káva

Značka: Bean There
299 Kč
Skladem (> 5 ks)

Bezkofeinová káva z Etiopie je typická mandlovými odstíny, vyváženou aciditou, plným tělem a chutí odkazující k ostružinám a vanilkou.

Přírodní proces dekofeinizace. Zbavena kofeinu přírodní metodou využívající pouze oxid uhličitý.

Balení: 250g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Region: Sidamo

Město: Yirgalem (GPS: 6`45’01.67” N 38`27’55.29”E)

Nadmořská výška: 2100 m.n.m.

Sklizeň: od října do listopadu

Odrůda: Heirloom (ruční sběr a třídění, mytá)

Fero Coop v jižní Etiopii sdružuje 3674 rodin farmářů, celkem 27 307 lidí. Zemědělci ve společnosti Fero Coop obecně nemají, kromě své produkce kávy, jiné zdroje příjmů, a proto jsou existenčně závislí na produkci kávy.

Společnost Bean There Coffee nakupuje kávu od společnosti Fero Coop od roku 2008 a její zaměstnanci již několikrát navštívili tuto oblast, aby se sešli s producenty a autoritami této komunity. Bean There nakupuje za tržní ceny a navíc vyplácí prémie za kvalitu, certifikaci organic a Fairtrade.

Komunita Fero Coop se rozhodla vynaložit část poplatku na sociální rozvoj z příspěvku Fairtrade a v roce 2005 elektrifikovala oblasti produkce kávy. V roce 2007 postavila učebny v pěti okresních školách. V letech 2008 a 2009 postavila kancelářskou budovu pro školení zemědělců a správu družstva. V současné době šetří z těchto prémií na zajištění pitné vody pro celou komunitu.

„Mé děti dostaly vzdělání díky kávě a tím se změnily jejich životy.“ (Tadelech Gizaw, matka 4 dětí, která obhospodařuje na 1,5 hektarech 500 stromů a produkuje 600 kg kávy)

BeanThere logo

Jonathan Robinson, zakladatel první certifikované pražírny v Jihoafrické republice, žije svou filosofií a businessem. Sám navštěvuje své dlouhodobé dodavatele a nakupuje ty nejkvalitnější zrna na místě za spravedlivé ceny. Jeho jednodruhové výběrové arabiky následně praží v Jihoafrické republice a díky dlouhodobým kontraktům, omezenému počtu dodavatel a odrůd dovedl každou ze svých káv po stovkách hodin testování k dokonalosti. Bean There produkuje jednodruhové, optimálně pražené kávy posilující lidi dneška i planetu zítřka. Kávy, které nejsou v Africe pouze vypěstované, ale i upražené a zabalené, díky čemuž větší díl ceny zůstává v afrických regionech.   

Přímý a spravedlivý obchod znamená, že výrobci dostávají za svou kávu spravedlivou cenu bez ohledu na výkyvy na trhu, což zajišťuje rozvoj místních komunit, posílení jejich postavení a udržitelnost celého procesu.

Bean There získává nejexkluzivnější kávu na světě přímo v místech jejich produkce, Jonathan dohlíží na proces zpracování a následně své kávy v malých dávkách optimálně praží. Jeden druh, jedna sklizeň, jeden region a spokojenost na všech stranách, to vše umí káva.   

Kenya-15-1030x685