Etiopie Guji Microlot

Značka: Bean There
399 Kč
Skladem (> 5 ks)

To nejlepší, co Bean There umí! Již sedmý ročník kávy Olga´s Reserve, pojmenované po babičce zakladatele pražírny Bean There Jonathana, je microlot kávy z malé vesnice Guji v Etiopii. 

Tato káva je typická jemně květinovým aroma s angreštovou kyselostí a sametovou texturou, očekávejte sladké a komplexní květinové chutě.

Pražená 11.5. v množství 300 kg. Pro Original Afrika POUZE 3kg = 12 balíčků! 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naši filozofii hledání toho nejlepšího ve světě kávy. Právě tuto filosofii ztělesnila Olga "Polly" Robinsonová. Už v raném věku představila svým vnoučatům, Jonathanovi a Sarah, nádherný svět kávy.

To oba inspirovalo k založení Bean There Coffee Company a sdílení nejlepší kávy na světě a zároveň k smysluplnému dopadu do života lidí, kteří ji pěstují. Prostřednictvím přímého spravedlivého obchodu pomáháme zemědělcům posilovat jejich společenství.

Jako uznání jejího nezapomenutelného příkladu je Olga´s Reserve pečlivě vybranou, vzácnou kávou z micro-lotu. Nejlepší je vychutnávat si ji pomalu, s kouskem čokolády, v klidu a míru. Stejně jako to dělala ona.

Výrobce: Sukee Xoree Farmers’ Association v regionu Oromia (Etiopie)

Část výtěžku z této exkluzivní kávy jde přímo komunitě Odoo Shakisoo

Microtlot: 5 pytlů = 300 kg

BeanThere logo

Jonathan Robinson, zakladatel první certifikované pražírny v Jihoafrické republice, žije svou filosofií a businessem. Sám navštěvuje své dlouhodobé dodavatele a nakupuje ty nejkvalitnější zrna na místě za spravedlivé ceny. Jeho jednodruhové výběrové arabiky následně praží v Jihoafrické republice a díky dlouhodobým kontraktům, omezenému počtu dodavatel a odrůd dovedl každou ze svých káv po stovkách hodin testování k dokonalosti. Bean There produkuje jednodruhové, optimálně pražené kávy posilující lidi dneška i planetu zítřka. Kávy, které nejsou v Africe pouze vypěstované, ale i upražené a zabalené, díky čemuž větší díl ceny zůstává v afrických regionech.   

Přímý a spravedlivý obchod znamená, že výrobci dostávají za svou kávu spravedlivou cenu bez ohledu na výkyvy na trhu, což zajišťuje rozvoj místních komunit, posílení jejich postavení a udržitelnost celého procesu.

Bean There získává nejexkluzivnější kávu na světě přímo v místech jejich produkce, Jonathan dohlíží na proces zpracování a následně své kávy v malých dávkách optimálně praží. Jeden druh, jedna sklizeň, jeden region a spokojenost na všech stranách, to vše umí káva.   

Kenya-15-1030x685