Keňa zrnková káva

Značka: Bean There
299 Kč 149 Kč od 149 Kč
Momentálně nedostupné Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Živé aroma ostružiny s bohatým tělem a živou kyselostí. V kávě z keňské Nyeri můžete odhalit i další ovocné chutě a karamel.

Káva splňuje parametry Direct Fair Trade a získáváme ji díky partnerství s družstvy Ruthagati a Kithungururu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Region: Nyeri

Město: Karatina (GPS: 00 26.594 S 037 05.002 E)

Nadmořská výška: 1650 – 1700 m.n.m.

Sklizeň: Fly crop od června do července, Main Crop od listopadu do prosince

Odrůdy: SL-28, Ruira 11, K-7 (zpracování: ruční sklizeň i třídění, mytá)

“Trénink mě naučil, jak správně prořezávat stromy, díky čemuž mám vyšší výnos třešní z každého stromu a to znamená vyšší výdělek pro mou rodinu.“ (Agnes Wairimu Kanja, matka dvou dětí Anne a Telvina, která na jednom akru obhospodařuje 45 stromů s roční produkcí 350 kg)

Káva Bean There z Keňské Nyeri je pěstována asi 65 km jižně od rovníku na úpatí hory Kikuyu God (Kirinyaga). Tato hora je mezinárodně známá jako Mt. Keňa.

V této oblasti sídlí sedm závodů na zpracování káv. Družstvo Ruthagati najdete přibližně 140 km severně od Nairobi a její mlýn obsluhuje 800 malých zemědělců.

Vizí společnosti je vyrábět kávu nejvyšší kvality s využitím udržitelných zemědělských a zpracovatelských postupů, které zajistí vyšší kvalitu kávy při nezmenšených výnosech. Tímto se společnost snaží zajistit udržitelnost a zlepšení životních podmínek zemědělců.

Zemědělská družstva Kithungururu se nachází poblíž Kathingari v Embu v Keni a má 1200 aktivních zemědělců. Družstvo je dobře známo tím, že vyplácí producentům výrazně vyšší odměny. V Keni se zákonem žádá, aby bylo zemědělcům vyplaceno minimálně 80% z konečného příjmu za kávová zrna. Kithungururu to převyšuje tím, že svým členům platí 95%! Důkazem toho, že to za to stojí je každý šálek lahodné kávy.

BeanThere logo

Jonathan Robinson, zakladatel první certifikované pražírny v Jihoafrické republice, žije svou filosofií a businessem. Sám navštěvuje své dlouhodobé dodavatele a nakupuje ty nejkvalitnější zrna na místě za spravedlivé ceny. Jeho jednodruhové výběrové arabiky následně praží v Jihoafrické republice a díky dlouhodobým kontraktům, omezenému počtu dodavatel a odrůd dovedl každou ze svých káv po stovkách hodin testování k dokonalosti. Bean There produkuje jednodruhové, optimálně pražené kávy posilující lidi dneška i planetu zítřka. Kávy, které nejsou v Africe pouze vypěstované, ale i upražené a zabalené, díky čemuž větší díl ceny zůstává v afrických regionech.   

Přímý a spravedlivý obchod znamená, že výrobci dostávají za svou kávu spravedlivou cenu bez ohledu na výkyvy na trhu, což zajišťuje rozvoj místních komunit, posílení jejich postavení a udržitelnost celého procesu.

Bean There získává nejexkluzivnější kávu na světě přímo v místech jejich produkce, Jonathan dohlíží na proces zpracování a následně své kávy v malých dávkách optimálně praží. Jeden druh, jedna sklizeň, jeden region a spokojenost na všech stranách, to vše umí káva.   

Kenya-15-1030x685