Kongo zrnková káva

Značka: Bean There
299 Kč 149 Kč od 149 Kč
Momentálně nedostupné Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Káva z východokonžského Kivu je typická švestkovým aroma, svěží lehkou aciditou a bohatou ovocnou chutí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Partnerství Direct Fair Trade se společností Virunga Coffee Company v Rutshuru v severním Kivu.

Sklizena, pražena i balena v Africe!  

Část výtěžku z tohoto exkluzivního microlotu putuje na nákup zařízení pro zpracování kávy společností Virunga Coffee Company.

Váha balení: 250g

Region: North Kivu

Město: Rutshuru (70km severně od Gomy) (GPS: 01°20′27.4″S 29°21’45.1″E)

Nadmořská výška: 1600 – 1750 m.n.m.

Sklizeň: od dubna do června

Odrůda: Bourbon a Blue Mountain (zpracování: ruční sklizeň i třídění, naturální)

Certifikace: Ecocert a Fairtrade

Společnost Virunga Coffee byla založena firmou Schluter s cílem investovat do výroby kávy v Demokratické republice Kongo. Společnost Virunga se zaměřuje na poskytování školení zemědělcům produkujícím kávu a na zajištění přístupu na mezinárodní trh s kávou. Virunga zaměstnává několik agronomů pracujících s producenty kávy na úpatí sopky Nyiragongo.

Politický konflikt a následná humanitární krize, která postihla Konžskou demokratickou republiku, zejména severní a jižní Kivu, ochromila kávoví průmysl. Vznik společností, jako je Virunga, je nezbytný, pokud má být KDR významným hráčem na mezinárodní kávové scéně. Existují malé skupiny producentů kávy, které sporadicky produkují výjimečná zrna a Bean Bean je nadšená, že spolupracuje s jednou takovou skupinou. Doufáme, že spolu s farmáři budeme pracovat na zlepšení kvality i kvantity dodávané kávy.

BeanThere logo

Jonathan Robinson, zakladatel první certifikované pražírny v Jihoafrické republice, žije svou filosofií a businessem. Sám navštěvuje své dlouhodobé dodavatele a nakupuje ty nejkvalitnější zrna na místě za spravedlivé ceny. Jeho jednodruhové výběrové arabiky následně praží v Jihoafrické republice a díky dlouhodobým kontraktům, omezenému počtu dodavatel a odrůd dovedl každou ze svých káv po stovkách hodin testování k dokonalosti. Bean There produkuje jednodruhové, optimálně pražené kávy posilující lidi dneška i planetu zítřka. Kávy, které nejsou v Africe pouze vypěstované, ale i upražené a zabalené, díky čemuž větší díl ceny zůstává v afrických regionech.   

Přímý a spravedlivý obchod znamená, že výrobci dostávají za svou kávu spravedlivou cenu bez ohledu na výkyvy na trhu, což zajišťuje rozvoj místních komunit, posílení jejich postavení a udržitelnost celého procesu.

Bean There získává nejexkluzivnější kávu na světě přímo v místech jejich produkce, Jonathan dohlíží na proces zpracování a následně své kávy v malých dávkách optimálně praží. Jeden druh, jedna sklizeň, jeden region a spokojenost na všech stranách, to vše umí káva.   

Kenya-15-1030x685