Tanzánie zrnková káva

Značka: Bean There
299 Kč 149 Kč od 149 Kč
Momentálně nedostupné Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta

Káva odhalující divokou sladkou vůni s jasnou kyselinkou a hedvábným tělem. Tato káva z Tanzánské oblasti Mbinga je také charakteristická smetanově karamelovou příchutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chuťový profil:

Káva odhalující divokou sladkou vůni s jasnou kyselinkou a hedvábným tělem. Tato káva z Tanzánské oblasti Mbinga je také charakteristická smetanově karamelovou příchutí.

Rainforest Alliance Certified znamená, že tato káva byla pěstována a sklizena za použití environmentálně a společensky zodpovědných postupů. (https://utz.org/)

Region: Ruvuma

Město: Mbinga (GPS: 11°18’28″S 34°53’26.00″E)

Nadmořská výška: 1500 – 2000 m.n.m.

Sklizeň: od května do srpna

Odrůda: Bourbon N-39 (Nylon), Kent KP 423 a F-6

Zpracování: ruční sběr a třídění, fully washed

Družstvo: Nyoni CPU (počet členů: 30 producentů)

Družstvo Nyoni CPU provozuje jeden z pěti mlýnů na mokré zpracování kávových zrn provozovaných společností Tutunze Kahawa Ltd (TKL). Zastupuje asi 30 producentů kávy a nachází se v oblasti Ruvuma v centrální části vysočiny Matengo. Zrna z Nyoni a TKL, jsou v Tanzanii první vůbec, která nesla certifikaci Rainforest Alliance.

Všichni zemědělci, kteří dodávají kávu Nyoni CPU, absolvují v rámci projektu partnerství pro kávu školení v agronomii kávy. Výrobní skupiny dostávají manažerskou podporu. Mlýn Nyoni je provozován podle nejvyšších ekologických norem a v roce 2014 byl jedním z prvních v regionu, který zavedl recirkulaci vody jako prostředek ke zvýšení hospodárnosti v nakládání s vodou.

BeanThere logo

Jonathan Robinson, zakladatel první certifikované pražírny v Jihoafrické republice, žije svou filosofií a businessem. Sám navštěvuje své dlouhodobé dodavatele a nakupuje ty nejkvalitnější zrna na místě za spravedlivé ceny. Jeho jednodruhové výběrové arabiky následně praží v Jihoafrické republice a díky dlouhodobým kontraktům, omezenému počtu dodavatel a odrůd dovedl každou ze svých káv po stovkách hodin testování k dokonalosti. Bean There produkuje jednodruhové, optimálně pražené kávy posilující lidi dneška i planetu zítřka. Kávy, které nejsou v Africe pouze vypěstované, ale i upražené a zabalené, díky čemuž větší díl ceny zůstává v afrických regionech.   

Přímý a spravedlivý obchod znamená, že výrobci dostávají za svou kávu spravedlivou cenu bez ohledu na výkyvy na trhu, což zajišťuje rozvoj místních komunit, posílení jejich postavení a udržitelnost celého procesu.

Bean There získává nejexkluzivnější kávu na světě přímo v místech jejich produkce, Jonathan dohlíží na proces zpracování a následně své kávy v malých dávkách optimálně praží. Jeden druh, jedna sklizeň, jeden region a spokojenost na všech stranách, to vše umí káva.   

Kenya-15-1030x685