Whale

Značka: Vogel
2 490 Kč
Momentálně nedostupné

V tomto objektu se ztělesňuje Vogelova filosofie práce se dřevem. Předpokladem je skvěle zvládnuté řemeslo a inspirací je pak sama příroda. Ocas velryby, typické pro jihoafrické pobřežní vody, je vyrobena z jediného kusu dřeva iroko, které je pouze napuštěno transparentním přírodním olejem, a umístěna na minimalistický kovový podstavec. Dřevo pro tyto drobné plastiky je zbytkové z výroby větších kusů nábytku, které se v tomto kapském studiu vyrábí také. Maximalizuje se tak využití každého kousku tohoto úchvatného materiálu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozměr: 

25 x 21 x 7 cm 

Dřevo: 

Iroko 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nábytek
Záruka: 2 roky

14021666_1027209940731834_3129466421014285858_n

O design nábytku se začal John VogeI zajímat už jako student architektury. Soustředil se při tom na objevování organičnosti a přírodou inspirovaných forem, jejichž přirozený jazyk je emotivně srozumitelný každému. Po řadě experimentů si John vybral dřevo, jako své primární medium. Dřevo je prostředníkem mezi světem umění, designu a přírodou. Navíc je, při dodržení zásad správného hospodářstvím, ekologickým a udržitelným materiálem.  

Produkty studia Vogel vznikají od návrhu až po výrobu z Woodstocku v Kapském městě. V dílně o několika málo zaměstnancích, kteří jsou pečlivě vybíráni a školeni v preciznosti ručního zpracování exkluzivního nábytku a bytových doplňků. Vogel je dnes rodinnou značkou a Johnovi v jeho práci pomáhá i žena Terri. 

John je dnes jedním z nejoceňovanějších jihoafrických designérů, jehož práce můžete obdivovat na všech kontinentech. 

JOHN-VOGEL