O nás

OA_logo_NEW

THE BEST OF CONTEMPORARY AFRICA 

Jan Brett, zakladatel centra Original Afrika, ve kterém pořídíte to nejlepší ze současného afrického designu a ochutnáte výběrovou kávu ve stylové kavárně, se narodil v roce 1982 v Jablonném v Podještědí. Vystudoval obory filosofie a historie na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Do Afriky se vydal poprvé v roce 2008 a to ve společnosti své ženy a jejích rodičů. Tihle Češi si z čisté vášně pro Afriku koupili v Jihoafrické republice farmu, jejíž vedení svěřili jednomu z jihoafrických přátel. Honzu tchánova vášeň i samotná Afrika nadchla, a tak se tam začal vracet čím dál častěji. Cesta k tomu, aby se z původního hobby stalo zaměstnání na plný úvazek, byla otevřená.   

„Pečlivě osobně vybírám každý kousek v naší nabídce a chci našim zákazníkům nabídnout to nejlepší ze současné Afriky. Všechny naše unikátní produkty si v sobě nesou kousek své africké domoviny. To prověřené, jako přírodní materiály a ruční zpracování, zůstává, ale neustrnuli jsme v minulosti. Náš design a kvalita zpracování obstojí před moderním globálním zákazníkem. Množství ocenění našich designéru je naši nejlepší vizitkou.

Nechceme si z Afriky pouze brát. Chceme být ekologicky a sociálně zodpovědnou značkou. Takřka polovina z našich cen zůstává v Africe a velké množství našich produktů vzniká recyklací nepotřebných materiálů. Pečlivě vybíráme naše dodavatele a trváme na jejich zapojování se v místních neziskových programech. Stejně tak se snažíme i my, zde v České republice, podporovat profesionálně vedené a smysluplné projekty.

Chceme redefinovat to, jak lidé vnímají luxus. Pro nás není luxus o cenovce, nedostupnosti nebo elitářství. Není o imaginárním egu ani trendech. My věříme, že skutečný luxus je nadčasový a zároveň inovativní. Je ukryt v tom, jak se cítíte, když se konkrétního produktu dotknete, když ho nosíte, když ho někomu darujete jako speciální dárek. Je o duši a příběhu ukrytém ve výrobku, o malých nepřesnostech, které ho dělají jedinečným, je o laskavém ručním zpracování, které vtiskne každému kousku srdce.“

Jan Brett, zakladatel Original Afrika   

            

                                      

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení