Dřevěné brýle Dru Ebony

Značka: Hout Style
2 490 Kč –20 %
Dřevěné brýle DRU, eben 1
2 490 Kč –20 % 1 990 Kč
Skladem (3 ks)
Varianta

Eben makassar (Diospyros Celebica) je pomalu rostoucí strom, zapsaný v červené knize IUCN, původem z jihovýchodní Asie je charakteristický svou černohnědou barvou s kontrastujícími červenohnědými pruhy. Několik málo stromů je každoročně kontrolovaně pokáceno a používáno k výrobě dýh a hudebních nástrojů. Odpad z výroby těchto produktů používá studio Hout Style k výrobě těchto unikátních brýlí.

Dřevo je nadčasovým dílem přírody. Od semínka až po mohutný strom, živý design, který nelze uspěchat a musí mu být umožněno, aby jeho vzhled formovali živly. Stejně jako u čehokoliv skutečně krásného získává svůj tvar na základě svých životních zkušeností a prostředí. Stejně jako si nejsou identické dva stromy, každé brýle Hout Style jsou precizně ručně vyrobeny z dřevěných odřezků s unikátní barvou, vzorem i texturou. Každý ručně vyrobený kus je lehký, trvanlivý a ekologický.

Unisex model DRU je konzervativní a decentní. 

Dřevěný obal na brýle a hadřík z mikrovlákna součástí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Materiál: eben makassar (Diospyros Celebica)

Váha: 29 g 

Šířka brýlí: 145 mm

UNISEX

Hout Style Logo

Stejně jako my, mají i dřevěné brýle Hout Style mají svůj původ v Africe, kde v roce 2011 vznikly jako projekt postgraduálního studenta Chrise Elliota v Kapském městě. Původně svůj projekt pojmenoval Hout Couture. Název složený ze slov hout (afrikánsky dřevo) a couture (francouzsky šití) odkazoval na francouzskou tradici tzv. vysoké módy haute couture. Jeho brýle i název studia časem dospěly v unikátní módní doplněk, který je ekologický, neboť v sobě recykluje zbytky dřev a dýh z nábytkářských firem. Brýle Hout Style jsou také funkční díky použití chráněné technologie laminace, a díky nejkvalitnějším polarizačním, nebo UV400 čočkám. Každý kousek je unikátní díky použitému materiálu, kompletně ručnímu zpracování. V neposlední řadě jsou dřevěné brýle i luxusní díky použití těch nejkvalitnějších dřev. 

Wooden%20sunglasses%20Hout