Křeslo Magnet Ardmore

Značka: Vogel
39 900 Kč
Skladem (1 ks)

John Vogel a jeho studio usiluje o vytvoření jedinečných, vysoce kvalitních kusů, které jsou stylové, individualizovatelné, univerzální a nadčasové. Prozkoumává a vyvíjí nové a zajímavé aplikace pro tradiční řemesla a moderní technologie. Jeho jedinečnost je založena na originalitě designu, možnosti naprosté individualizace a kontextu své africké domoviny. Výrobní paradigma zahrnuje špičkovou technologii spojenou se zachováním nadstandardního laskavého ručního zpracování.

Konkrétně tento kousek vznikl ve spolupráci s dalším věhlasným jihoafrickým studiem Ardmore Ceramics & Design, které si už vyzkoušelo spolupráci s pařížským módním domem Hermes a které nám dodalo tyto unikátní látky pro náš projekt.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Použité masivní dřevo: kiaat (pterocarpus angolensis

Látka Ardmore Sabie Forest Delta (70% len, 30% viskóza)

Doplňkové parametry

Kategorie: Nábytek
Záruka: 2 roky

14021666_1027209940731834_3129466421014285858_n

O design nábytku se začal John VogeI zajímat už jako student architektury. Soustředil se při tom na objevování organičnosti a přírodou inspirovaných forem, jejichž přirozený jazyk je emotivně srozumitelný každému. Po řadě experimentů si John vybral dřevo, jako své primární medium. Dřevo je prostředníkem mezi světem umění, designu a přírodou. Navíc je, při dodržení zásad správného hospodářstvím, ekologickým a udržitelným materiálem.  

Produkty studia Vogel vznikají od návrhu až po výrobu z Woodstocku v Kapském městě. V dílně o několika málo zaměstnancích, kteří jsou pečlivě vybíráni a školeni v preciznosti ručního zpracování exkluzivního nábytku a bytových doplňků. Vogel je dnes rodinnou značkou a Johnovi v jeho práci pomáhá i žena Terri. 

John je dnes jedním z nejoceňovanějších jihoafrických designérů, jehož práce můžete obdivovat na všech kontinentech. 

JOHN-VOGEL