Maska Shongwe Kifwebe

1 790 Kč
Skladem (>5 ks)

Jedny z nejikoničtějších masek mezi sběrateli. KIFWEBE v jazyce etnika Songye (někdy též Shongwe) znamená „maska“. Jde o termín používaný mezi lidem Songye a mezi Luby z provincie Severní Šaba. Skrze masky se pracuje při iniciačních, pohřebních rituálech a rituálech spojených s obřízkou, s magickými silami buchi (dědičné čarodějnické schopnosti, které přirozeně ovládají náčelníci) a masende (magické síly duchů zemřelých ovládané pomocí magických obřadů), které pomáhají vůdcům tajných společenství tzv. bwadi bwa uplatňovat a udržovat svou ekonomickou a politickou moc.
Tato klasická Songye s klasickými lineárními drážkami, především bílé barvy, červený a černý pigment zvýrazňuje středový hřbet a trojúhelníkový nos, vyčnívající kuželovitá ústa a zastíněné oči. Každá skupina bwadi bwa měla jen jednu ženskou masku, která byla vyřezána jako první. Ženská maska vedla několik mužských masek na začátku rituálních představení.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velikost: od cca. 28x14 cm 

Původ: Demokratická Republika Kongo

Maska je vhodná na zavěšení na zeď nebo na vystavení na stojánek. Uvedená cena zahrnuje i stojánek.

Každá maska je specifická a může se lišit od přiložených fotografií. Své preference co nejpřesněji specifikujte v poznámce k objednávce.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňky a dárky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg